20.03 - Neljas kohtumine
- Elisabeth Üleoja
- Mar 30, 2023
- 1 min read
Vahepealsete arutluste tulemusena otsustasime karbil kaotada sahtli funktsiooni ja valisime avamismeetodiks hoopis liugsüsteemil avaneva kaane. See variant annab juurde olulise boonuse ehk karbis on ruumi rohkem. Kuna sahtli seinad võtavad liigselt palju ruumi tundus esmane 3D mudel uue pilguga vaadates ebamõistlik. Liugleva kaanega karbi puhul hoiame kokku nii materjali kui ka printimiseks kuluvat aega. Alla on lisatud joonis ja 3D mudel.
Liugleva alusega mudel on saadetud 3D printimisse ja ootame esimest füüsiliselt käes hoitavat mudelit, et teha järgnevaid täiustusi. Otsustasime, et karbi pealmine kaas, millel on mõõdustik, peaks kindlasti olema valget värvi. Valge värv on oluline, sest kui õpilased tahavad mõõdetavatest objektidest pilti teha, saavad nad taustana kasutada mõõdustikku, näidates sellega ka reaalset objekti suurust. Karp ise võik olla erksat tooni nt punane, et looduses käies see taustast kergesti eristuks. Sellega püütakse ära hoida õppevahendi kadumist või metsa jäämist.
Ühise kohtumise tulemusena valmis vahekokkuvõtte ankeet ja suures osas ka esitlus. Jätkuvalt tegeletakse õppematerjalide loomisega, mille tarbeks koostatakse ülevaatlikku klasside ja teemade tabelit. Selle tabeli põhjal luuakse I kooliastmele näidis tunnikavad ja II ning III kooliastmele teemad ning kasutusvõimalused. I kooliastmele luuakse harivad infolehed kõige tuntumate puude ja nende lehtede kohta. Selle eesmärgiks on pakkuda õpetajale tuge lapsesõbraliku info kiireks leidmiseks ja julgustada seeläbi uut õppevahendit kasutama.




Comments